Skocz do zawartości

Witaj na Celebs Forum

Witamy na Celebs Forum.

Aby uczestniczyć aktywnie w działalności forum tzn. czytać i zakładać nowe tematy, pisać posty, mieć dostęp do wielu ciekawych działów niedostępnych dla gości należy się zarejestrować co trwa krótką chwilę i jest darmowe. Proces jest szybki i bardzo intuicyjny.

Jeżeli jesteś już u nas zarejestrowany to zaloguj się.
Guest Message © 2017 DevFuse
Zdjęcie

Image Code Manipulator

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beeker

Beeker

Nałogowiec

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13574 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 18:48

Napisałem prosty program dla użytkowników celebs-forum.com
Image Code Manipulator (ICM) może być przydatny dla zwykłego „pobieracza” materiałów z forum, aktywnego usera, a także moderatora.

ICM pozwala na automatyczne wykonanie podstawowych operacji na kodzie postu (bbcode) z miniaturkami linkującymi do zdjęć umieszczonych na serwisach hostujących.
- ściąganie postu z innego forum
- zapisanie zdjęć na dysku
- wstawianie lub usuwanie spacji pomiędzy miniaturkami
- usuwanie enter
- usuwanie usercash
- usuwanie wygasłych linków lub podstawianie w ich miejsce nowych
- zmiana kolejności miniatur w poście

Aby ICM mógł cokolwiek zrobić do okna tekstowego należy wkleić kod postu ze zdjęciami, dla ułatwienia w dalszej części instrukcji będę go nazywał bbcode, a okno tekstowe edytor.
Jak to zrobić?
Można post wyedytować (z tej możliwości mogą skorzystać tylko moderatorzy) lub użyć „Cytuj”, zaznaczyć wybrany fragment lub całość, kopiuj i przycisk „Wklej” w ICM.
Jednak nie na każdym forum jest to możliwe lub wygodne.
ICM umożliwia zdobycie bbcode na kilka innych sposobów:

Posted Image

Zakładka EDYTOR

Posted Image

- wpisanie adresu strony w górne okienko tekstowe i wciśnięcie klawisza „Skanuj URL”
Po chwili w edytorze pojawi się bbcode całej strony.
Można wpisać także adres do konkretnego postu.
ICM wykorzystuje Internet Explorer Web Browser, dlatego jeśli w wyniku wyżej opisanej operacji nie uzyskamy bbcode musimy zalogować się do strony w przeglądarce IE.
Możemy to zrobić również z poziomu ICM, otwierając prostą przeglądarkę przyciskiem „ICM Web Browser”, po zalogowaniu okienko „ICM Web Browser” można zamknąć.
Opcja "Skanuj URL" działa dobrze na forach z których ja korzystam, na innych może sprawiać problemy.
Zgłaszajcie te na których nie działa, w miarę możliwości postaram się to naprawić.

- zapisanie strony na dysku z poziomu przeglądarki opcją „zapisz stronę jako” typ strona WWW, tylko HTML.
Do ICM stronę wczytujemy przyciskiem „Wczytaj z HD”

- zaznaczenie wybranych miniaturek w przeglądarce (najbardziej elastyczny jest FF, robi to elegancko, gorzej IE, Chrome kiepsko) i przeciągnięcie do edytora ICM.
Można użyć opcji kopiuj z menu kontekstowego przeglądarki i przycisku „Wklej” w ICM.

Uwaga:
Powyższe opcje dotyczą wyłącznie zakładki "Edytor".
Przy użyciu "wklej" bbcode będzie dodawane do bbcode znajdującego się w edytorze, przy innych opcjach, nowe bbcode zastąpi stare.
Przy przeciąganiu miniaturek istnieje możliwość dodania bbcode wciskając klawisz Ctrl przy opuszczaniu.

Mamy już post z forum w edytorze ICM.

Posted Image

Blok opcji Edycji, zaznaczamy „ptaszkiem” odpowiednie opcje i wciskamy „Wykonaj”.
- „Wstaw spacje” - wstawia spacje pomiędzy miniaturki
- „Usuń spacje” - jak w nazwie
- „Usuń enter” - likwiduje entery
- „Usuń UserCash” - usuwa przekierowanie do Usercasha. W tej chwili opcja działa tylko dla usercasha podpiętego pod imagevenue. Jest możliwość rozszerzenia tej opcji o inne serwisy cashowe.
- „Html na bbcode” – zamienia kod html uzyskany np. FF „pokaż źródło zaznaczenia”

Po operacji „Wykonaj” bbcode zawsze przyjmuje postać podstawową przyjmowaną przez wszystkie fora

link do miniaturki
bez wynalazków, jak link w cudzysłowiu lub [image]

Posted Image

Folder zapisu
- „Otwórz” - otwiera folder w którym zapisane są obrazy
- „Opróżnij” – opróżnia folder zapisu, kasując wszystkie obrazy
- „Zapisz” – zapisuje obrazy do osobnego folderu w katalogu ICM/Obrazy. Każde kolejne użycie „Zapisz” tworzy nowy folder o nazwie od 1 w górę.
- „Przerwij” – przerywa zapis obrazów, przycisk aktywny tylko podczas zapisu.
Proszę nie kasować folderów ręcznie, może to spowodować późniejsze błędy w programie.
Do przenoszenia folderu z obrazami w odpowiednie miejsce stosować tylko kopiuj.

Posted Image

Clipboard
- „Kopiuj” – kopiuje zawartość edytora do schowka pamięci podręcznej
- „Wklej” – wkleja zawartość schowka do edytora
- „Wyczyść” – usuwa tekst z edytora
- „Koniec” – Zamknięcie ICM

Posted Image

Zakładka PODGLĄD
Wyświetla pomniejszone miniaturki.
Miniaturka otoczona czerwoną ramką jest aktywna.
W tekstowych polach poniżej jest wyświetlany kolejno:
- link do zdjęcia
- numer kolejny aktywnej miniaturki
- ilość miniaturek
Czerwoną ramką poruszamy klawiszami kursorów lub klikamy myszką na miniaturce.
Podwójne kliknięcie powoduje wyświetlenie obrazu w domyślnej przeglądarce.

Możemy zaznaczyć kilka miniaturek, ramka zmienia kolor na pomarańczowy.
Z klawiatury
Kolejno po sobie następujące miniaturki, przy wciśniętym klawiszu Shift, wciskamy Enter przesuwamy ramkę do żądanej miniaturki i przy nadal wciśniętym Shift wciskamy Enter.
Wybrane miniaturki (nie kolejne), przy wciśniętym klawiszu Ctrl, wciskamy Enter przesuwamy ramkę do żądanej miniaturki i przy nadal wciśniętym Ctrl wciskamy Enter.
Myszką
Analogicznie z klawiszami Shift i Ctrl, na żadaną miniaturkę klikamy myszką.

Zaznaczone miniaturki możemy usunąć klawiszem Delete lub z menu kontekstowego opcją „Usuń”.
Zaznaczenie podmieniamy (np. nieaktywne linki wczytanymi ponownie na hosting) klawiszem Insert lub „Zastąp ze schowka”.
Insert + Shift lub „Wklej ze schowka (po lewej)” dodajemy miniaturki po lewej stronie czerwonej ramki.
Insert + Ctrl lub „Wklej ze schowka (po prawej)” po prawej.

Zmiana kolejności miniaturek
Wciskamy Enter, czerwona ramka zmienia się na zieloną.
Klawiszami kursora przesuwamy miniaturkę na właściwą pozycję i ponownie wciskamy Enter, ramka zmienia się na czerwoną.

Zakładka USTAWIENIA jest na razie pusta.

Zakładka O ICM.. informacje o programie.

Uwaga:
Opcje „Skanuj URL” oraz „Zapisz” będą działały tylko dla hostingów obsługiwanych przez ICM, obrazy na pozostałych hostingach zostaną pominięte.

Lista obsługiwanych hostingów:
Imagevenue
Imageshack
Imagebam
Sharenxs
Radikal.ru
Imagehost.org
Skins.be
Fotosik
Photobucket
upload.celebs-forum

W miarę zainteresowania lista może się powiększać o te najpopularniejsze.

Mimo instukcji działanie pewnych opcji może być niejasne, w razie problemów zadawajcie pytania a postaram się na nie szczegółowo odpowiedzieć lub zrobić "tutorial".

Stad można pobrać:
Instalator programu ICM v. 0.5.0 (2,51 MB)

Post scriptum:
Jest to wersja testowa programu.
ICM pisałem dla siebie, w miarę dodawania kolejnych opcji postanowiłem poddać go Waszej ocenie.
Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości ICM, oraz amatorskiego stylu programowania.
Używam go pod Windows XP, nie wiem czy będzie działał pod innymi systemami.
W programie na pewno jest mnóstwo błędów.
Proszę Was o jego testowanie.
Przekazujcie wszelkie uwagi na temat instalacji, działania pod różnymi systemami, błędach, wyglądzie, instrukcji.
Zgłaszajcie pomysły na nowe opcje, udoskonalenie już istniejących.
W wypadku zgłaszania błędów, proszę o dokładny opis sytuacji w której wystąpił i treść ew. komunikatów.
Wprawdzie jest już parę programów o podobnym działaniu i na pewno lepszych.
ICM jest inny, zachęcam do jego używania.
Nie boję się krytycznych opinii, piszcie o wszystkim co Wam się nie podoba (co podoba również), a w miarę moich umiejętności i wolnego czasu będę produkt ulepszał.

#2 Mylene

Mylene

Mylene Farmer Fanatic

• Moderatorzy Globalni
  • 11681 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 20:28

Windows 7 chętnie by przyjął tak miły program, gdybyś zrobił odpowiednią wersję:) Dodam, że jest oryginalny, a czasem to ma znaczenie chyba. Fajnie byłoby, gdyby program także wgrywał zdjęcia, jak III Uploader:)
Poza tym - jesteś duży, wielki, NAJWIĘKSZY!

PS Boże, a ja tylko umiem avatary...

#3 Tomek

Tomek

TMM Rave FM

• Administratorzy
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 22:18

Okienka programu u mnie wyglądają tak (Windows 7 x64):

Posted Image Posted Image

• ICM Web Browser bez wpisania adresu nie otwiera się.
  • Przy zapisywaniu zdjęć na dysk mógłby wypisywać nazwy poszczególnych plików, zamiast numerków, które za dużo nie mówią. Po udanym zapisie nie musi wypisywać, że jest 0 error(s). Samo gotowe wystarczy.
  • Przycisk Opróżnij powinien mieć potwierdzenie w postaci okienka z OK albo Anuluj, bo można sobie przypadkiem wykasować zdjęcia.
  • W zakładce o programie fajnie by było gdyby link do forum można było kliknąć :)

To tyle na razie.

Teraz jest tendencja do tworzenia przenośnych (portable) programów także było by łatwiej gdyby program działał tylko w swoim folderze. Czyli trzymał ustawienia w pliku.ini zamiast rejestrze, nie używał bibliotek z systemu, tylko posiadał je w swoim folderze no i oczywiście bez instalatora, tylko folder z programem i potrzebnymi plikami.

Swoją drogą gratuluję niezłego programu. Dwa razy przecierałem oczy, gdy przeczytałem

Napisałem prosty program dla użytkowników celeb-forum.com

Ukryty talent? :)

#4 BARNABA

BARNABA

Specjalista

• Elita
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 830 postów

Napisano 13 lipiec 2010 - 08:11

Dzięki B. za ten sofcik. Szczerze mówiąc to od dawna czegoś takiego szukałem ;)

Fajnie byłoby, gdyby program także wgrywał zdjęcia, jak III Uploader:)

Popieram choć powstałby wtedy taki malutki "kombajn" :D

Czyli trzymał ustawienia w pliku.ini zamiast rejestrze, nie używał bibliotek z systemu, tylko posiadał je w swoim folderze no i oczywiście bez instalatora, tylko folder z programem i potrzebnymi plikami.

Kolejna słuszna uwaga

Od siebie dodam, że przydałaby się opcja usuwająca wszelkie "annonimy" i pozostawiająca "goły" bbcode przy jego przerabianiu z html (taka cuś istenieje już chyba na Imagevenue). Program mógłby to robić z automatu lub możesz gdzieś wstawić guziol za to odpowiedzialny.

#5 mineral

mineral

Ekspert

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1851 postów

Napisano 13 lipiec 2010 - 12:32

Okienka programu u mnie wyglądają tak (Windows 7 x64):

Posted Image Posted Image

Widać tylko pod x64 trochę się krzaczy u mnie pod x86 jest ok

#6 Beeker

Beeker

Nałogowiec

• Administratorzy
  • 13574 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 18:55

Dziękuję za pierwsze opinie.

Aż się prosi aby była zakładka upload, takie było założenie, niestety na chwilę obecną wykracza to poza moje możliwości.
Ewentualnie mógłbym spróbować zrobić uploader na nasz serwer, coś jak Celebs-forum Upload, tylko z poziomu programu (jeśli by była taka potrzeba).

ICM Web Browser bez wpisania adresu nie otwiera się.

Tak sobie założyłem, ICM WB służy tylko do logowania i jest tam bo inaczej nie potrafiłem rozwiązać tego problemu.

Przy zapisywaniu zdjęć na dysk mógłby wypisywać nazwy poszczególnych plików, zamiast numerków, które za dużo nie mówią.

Pewnie chodziło Ci o nazwy folderów (są kolejnymi liczbami całkowitymi).
Docelowo w ustawieniach będzie można określić gdzie folder ze zdjęciami ma być zapisany, poza tym po naciśnięciu "zapisz", trzeba będzie wpisać jego nazwę.

Po udanym zapisie nie musi wypisywać, że jest 0 error(s). Samo gotowe wystarczy

OK

Przycisk Opróżnij powinien mieć potwierdzenie w postaci okienka z OK albo Anuluj, bo można sobie przypadkiem wykasować zdjęcia.

Jasna sprawa do poprawy.

W zakładce o programie fajnie by było gdyby link do forum można było kliknąć

OK

Teraz jest tendencja do tworzenia przenośnych (portable) programów także było by łatwiej gdyby program działał tylko w swoim folderze. Czyli trzymał ustawienia w pliku.ini zamiast rejestrze, nie używał bibliotek z systemu, tylko posiadał je w swoim folderze no i oczywiście bez instalatora, tylko folder z programem i potrzebnymi plikami.

Wydawało mi się, że będzie poważniej :)
Sporo się męczyłem z instalatorem.
Popracuję nad tym aby program był portable.

Ukryty talent?

Nie, programowanie to ciężka praca, trzeba mieć sporo cierpliwości i wyobraźni i właśnie jej brak najbardziej przeszkadza mi osiągnąć cel.
Zresztą to nie wzięło się znikąd, kiedyś w zamierzchłych czasach popełniałem już malutkie projekciki na różnych platformach.

Dzięki BARNABA za dobre słowo :D
Jeśli szukałeś, to jest szansa, że będziesz używał.
Liczę na współpracę.

Od siebie dodam, że przydałaby się opcja usuwająca wszelkie "annonimy" i pozostawiająca "goły" bbcode przy jego przerabianiu z html (taka cuś istenieje już chyba na Imagevenue). Program mógłby to robić z automatu lub możesz gdzieś wstawić guziol za to odpowiedzialny.

Istnieją różne "wynalazki", niektóre dodają swój prefix do adresu, inne całkowicie zmieniają link i przekierowują na właściwy adres dopiero ze swojej strony.
Potrzebne jest indywidualne podejście.
Podaj te najczęstsze lub najbardziej "upierdliwe" na konkretnych przykładach, postaram się coś zaradzić.

Najbardziej martwią mnie "rozjechane" kontrolki na komputerze Tomka.
W zakładce podgląd nie widać u Ciebie pionowego paska przewijania, być może on jest za to odpowiedzialny.
Wczytaj do edytora dłuższy kod, aby miniaturek było więcej niż 24.
Czy nadal nie ma paska przewijania?

#7 BARNABA

BARNABA

Specjalista

• Elita
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 830 postów

Napisano 14 lipiec 2010 - 20:36

Kolejne 2 uwagi:

1. Przydałoby się aby dwuklikiem można byłoby zaznaczyć całą zawortość pola. W tym momencie jest tak, ze oznacza sie niestety kod tylko jednej fotki
2. Sensowne jest też wstawienie guziola, który odpowiadałby za wyczyszczenie/opróżnienie całej zawartości bez koniecznośći wcześniejszego zaznaczania. Mógłby być z potwierdzeniem (dla mniej zaawansowanych np. zmienna w ustawieniach pozwalającą na wyłączenie tej opcji).

Dzięki BARNABA za dobre słowo :D
Jeśli szukałeś, to jest szansa, że będziesz używał.
Liczę na współpracę.

Gdybym nie używał to nie zauważyłbym tych, moim zdaniem, dość istotnych braków ;)

Podaj te najczęstsze lub najbardziej "upierdliwe" na konkretnych przykładach, postaram się coś zaradzić.

Mnie najbardziej interesuje wyeliminowanie tego ==> http://anonym.to/?

Z góry dzięki za uwzględnienie moich, że tak powiem "postulatów" :)

#8 Beeker

Beeker

Nałogowiec

• Administratorzy
  • 13574 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 17:12

1. Przydałoby się aby dwuklikiem można byłoby zaznaczyć całą zawortość pola. W tym momencie jest tak, ze oznacza sie niestety kod tylko jednej fotki
2. Sensowne jest też wstawienie guziola, który odpowiadałby za wyczyszczenie/opróżnienie całej zawartości bez koniecznośći wcześniejszego zaznaczania. Mógłby być z potwierdzeniem (dla mniej zaawansowanych np. zmienna w ustawieniach pozwalającą na wyłączenie tej opcji).

Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem.
zakładka edytor
[Wyczyść] - czyści zawartość edytora (może mylić umieszczenie w kontenerze Clipboard)
[Kopiuj] - kopiuje jego zawartość do schowka
[Wklej] - kopiuje zawartość schowka do edytora
Poza tym zaznaczyć zawartość edytora można jak w każdym okienku tekstowym, przeciągamy myszką przy wciśniętym LPM.
Tylko poco to robić?

zakładka podgląd
Możemy zaznaczyć wiele miniaturek na raz stosując klawisz shift lub ctrl.
Zaznaczenie wszystkich miniaturek - klikamy na pierwszą i przy wciśniętym shift na ostatnią.
I znowu, tylko poco to robić?

Mnie najbardziej interesuje wyeliminowanie tego ==> http://anonym.to/?

Słusznie, wiele for robi przekierowanie na anonim.to i wtedy to nie jest problem bo w bbcode nie ma linku do niego.
Gorzej jak sam user wstawi anonima do postu.
W programie jest komenda usuwająca ten adres lecz w ferworze zniknął ukośnik z adresu, dlatego nie działa.
Mam to na uwadze.

dzięki za uwagi :)

#9 BARNABA

BARNABA

Specjalista

• Elita
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 830 postów

Napisano 15 lipiec 2010 - 18:16

może mylić umieszczenie w kontenerze Clipboard

I mnie, głupka, właśnie to wyprowadziło w pole :rolleyes:

Słusznie, wiele for robi przekierowanie na anonim.to i wtedy to nie jest problem bo w bbcode nie ma linku do niego.
Gorzej jak sam user wstawi anonima do postu.
W programie jest komenda usuwająca ten adres lecz w ferworze zniknął ukośnik z adresu, dlatego nie działa.
Mam to na uwadze.

Posted Image

#10 Beeker

Beeker

Nałogowiec

• Administratorzy
  • 13574 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 03:51

Wprowadziłem pierwsze poprawki do ICM
- przycisk [Opróżnij] posiada możliwość wycofania się z kasowania folderów
- w zakładce "O ICM" można kliknąć link przekierowujący do tego tematu
- została poprawiona funkcja usuwania anonym.to z bbcode
- [Opróżnij] LPM otwiera ostatni folder zapisu, PPM otwiera folder ICM\obrazy

Dodałem także przycisk [Zapisz jako]

Posted Image

Posted Image

[Wybierz folder] - wybieramy dowolny folder zapisu
W okienku "Nazwa podfolderu" wpisujemy nazwę folderu jaki zostanie utworzony w celu zapisania obrazów
"Nazwa bazowa plików" wpisujemy nazwę dla wszystkich zapisywanych obrazów
"Szablon" - możemy wybrać jeden z 6 szablonów, gdzie # oznacza cyfrę, która będzie dodana do nazwy pliku
# - 1, ## - 01, ### - 001
"Początek" - od jakiej liczby będzie odliczał szablon
W nazwie pliku spacje będą zastąpione "_"
Gdy pominiemy nazwę podfolderu zostanie utworzony folder o nazwie "1" lub kolejnych liczb całkowitych, pominięcie nazwy bazowej pliku skutkuje zapisywaniem plików z ich oryginalnymi nazwami.
Opcja [Zapisz] pozostała bez zmian.
[Opróżnij] kasuje pliki jedynie w folderze ICM\obrazy

Stad można pobrać:
ICM.exe v. 0.6.3 (92 KB)

Dla osób które już mają zainstalowany program.
Rozpakować archiwum i podmienić plik ICM.exe oraz Instrukcja.txt w folderze ICM.

Oraz pełna wersja instalacyjna dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili

Stad można pobrać:
Instalator programu ICM v. 0.6.3 (2,52 MB)

Zapraszam do współpracy więcej osób.
Bez obawy, instalacja programu nie spowoduje żadnych szkód w systemie.
ICM posiada również opcje odinstalowania.

#11 santoz

santoz

Pasjonat

• Moderatorzy działów
  • PipPipPipPip
  • 267 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 09:48

U mnie niestety nie działa, wiele for wymaga zalogowania się, i mimo zalogowania w ICM Web Browser, program nie jest w stanie dostać się do linku "dla użytkowników".

#12 Beeker

Beeker

Nałogowiec

• Administratorzy
  • 13574 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 17:01

Nie wiem dlaczego u Ciebie nie działa, być może wiąże się to z jakimś ustawieniami Internet Explorera.
Użycie linku do postu to tylko jeden ze sposobów na zripowanie jego zawartości.

Edit:
W instrukcji napisałem, że nie dla wszystkich for opcja "Skanuj URL" będzie działała.
Jest tyle różnych skryptów, że nie jestem w stanie sam sprawdzić wszystkich, a każdy stosuje trochę inny zapis.
Po to proszę o testowanie, żeby wykryć luki.
santoz podaj forum dla którego ta opcja nie działa.

#13 Mylene

Mylene

Mylene Farmer Fanatic

• Moderatorzy Globalni
  • 11681 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 12:06

Ja już korzystam, jestem zadowolona, jak na razie wszystko działa. Byłoby miło, jakby się jeszcze dało dać opcję "usuń nieaktywne linki", bo czasem są takie, które się jednak nie załadują i potem trzeba ręcznie wywalać.

#14 BARNABA

BARNABA

Specjalista

• Elita
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 830 postów

Napisano 03 sierpień 2010 - 18:53

Byłoby miło, jakby się jeszcze dało dać opcję "usuń nieaktywne linki", bo czasem są takie, które się jednak nie załadują i potem trzeba ręcznie wywalać.

To prawda. Sam zetknąłęm się tym problemem w przypadku galerii A. Gellar. Martwych linek nie było wiele ale jednak się pojawiały i przy udziwnionym nazewnictwie i dużej liczbie zdjęć odnalezienie takowych jest rzeczywiście kłopotliwe.

EDIT

Mylene, pobawiłem sie trochę i odkryłem, że martwe linki sa pokazane w zakładce PODGLĄD i stamtąd możną je bezproblemowo usunąć :)

#15 Beeker

Beeker

Nałogowiec

• Administratorzy
  • 13574 postów

Napisano 04 sierpień 2010 - 17:07

Ja już korzystam, jestem zadowolona, jak na razie wszystko działa. Byłoby miło, jakby się jeszcze dało dać opcję "usuń nieaktywne linki", bo czasem są takie, które się jednak nie załadują i potem trzeba ręcznie wywalać.

BARNABA powyżej już znalazł rozwiązanie.

W celach edukacyjnych cytuję rozmowę z Mylene (za jej zgodą):

Możesz mi podesłać link do jakiegoś konkretnego przykładu, żebym wiedział o co dokładnie chodzi.
dziękuję

Nie wiem, czy mnie zrozumiałeś.
Chodzi o to, że jak przerabiam jakieś zdjęcia metodą z html do bbcode, to normalnie fajnie robi linki, tylko po wklejeniu na nasze Forum, nieaktywne linki wyświetla jako IMG lub też Dołączona grafika, bo na innych stronach ich po prostu nie wyświetla.

Przykład: zaznaczam na jakimś forum posta, zaznaczam wszystkie obrazki, daję pokaż źródło zaznaczenia, zaznacz wszystko, wklejam w ICM, tam robi linki, wklejam na nasze forum i tu się poza miniaturkami wyświetlają jeszcze IMG z nieaktywnych linków, na innych forach po prostu tego nie wyświetla.

Na początek wyjaśnienie.
Wklejanie do ICM źródła zaznaczenia to tylko jedna z możliwości otrzymania bbcode (zresztą najmniej wygodna).
Jeśli masz już zaznaczone miniaturki zamiast "pokaż źródło zaznaczenia" wybierz "kopiuj", następnie w ICM wciśnij przycisk [Wklej],
już masz bbcode.
Inny sposób: zaznaczone miniaturki, przytrzymując lewym klawiszem myszy przeciągasz do okienka edytora w ICM, gotowe.
Możesz również do paska adresu w ICM wkleić link do konkretnego postu, wciskasz [Skanuj URL], gotowe.
Ostatnia z możliwości może nie działać dobrze na wszystkich forach, jeśli na którymś nie działa prawidłowo to podaj mi jego nazwę a przy następnej aktualizacji to naprawię. Po aktualizacji skryptu IPB przez Tomka Na naszym forum też szwankuje, zamiast konkretnego postu wczytuje całą stronę, ale to poprawię.

Faktycznie na niektórych forach link do nieaktywnej miniaturki jest niewidoczny.
Twoja propozycja umieszczenia opcji "usuń nieaktywne linki" jest interesująca, jak znajdę jakiś szybki sposób na ich znalezienie opcja ta znajdzie się w programie.
Na tą chwilę możesz poradzić sobie w następujący sposób:
Gdy już masz bbcode w edytorze, kliknij na zakładkę podgląd, jeśli będą jakieś nieaktywne linki w miejsce miniaturki pojawi się ikonka krzyża.
Jak je szybko usunąć z posta przeczytaj sobie w instukcji.

Wg mojej mało obiektywnej oceny :) warto dobrze poznać działanie ICM.
Może być przydatny w wielu operacjach, a wszelkie uwagi użytkowników będą bardzo pomocne w jego ulepszaniu.
Już niedługo w ICM pojawi się także uploader.
Pozdrawiam

Wow, dzięki wielkie, super ten program, już nie muszę przerabiać linków w Wordzie i w ogóle... a o tych miniaturkach nie pomyślałam wcześniej! Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam.