Skocz do zawartości

Witaj na Celebs Forum

Witamy na Celebs Forum.

Aby uczestniczyć aktywnie w działalności forum tzn. czytać i zakładać nowe tematy, pisać posty, mieć dostęp do wielu ciekawych działów niedostępnych dla gości należy się zarejestrować co trwa krótką chwilę i jest darmowe. Proces jest szybki i bardzo intuicyjny.

Jeżeli jesteś już u nas zarejestrowany to zaloguj się.
Guest Message © 2017 DevFuse
Zdjęcie

Jak zbiorczo zmienić png na jpg?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mylene

Mylene

Mylene Farmer Fanatic

• Moderatorzy Globalni
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 11682 postów

Napisano 14 sierpień 2011 - 21:53

Chciałabym zmienić wiele plików, tzn. mam powiedzmy 100 plików i nie chce mi się każdego z osobna zapisywać jako jpg/jpeg/gif, czy istnieje możliwość, żeby zrobić to wszystko za jednym zamachem?

#2 Orion

Orion

Virgin Generation

• Moderatorzy działów
  • 10377 postów

Napisano 14 sierpień 2011 - 22:13

Jeżeli posiadasz Photoshopa, powinno się dać nagrać operację zmiany kompresji i potem zastosować dla dowolnej ilości plików. Tak działa panel Actions (Operacje)

#3 Mylene

Mylene

Mylene Farmer Fanatic

• Moderatorzy Globalni
  • 11682 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 13:45

Mam Photoshopa CS5, czy możesz mi po prostu powiedzieć jak przeciętnej kobiecie - co kliknąć, gdzie i w ogóle? Bo nic nie skumałam...

#4 aRBy

aRBy

Specjalista

• Elita
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 917 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 14:05

Jeśli mogę się wtrącić:
Osobiście proponował bym Faststone Photo Resizer http://www.faststone...zerDownload.htm
Program darmowy którego nie trzeba tłumaczyć :D

#5 Orion

Orion

Virgin Generation

• Moderatorzy działów
  • 10377 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 16:28

Wydaje mi się że CEDRIq zamieścił prostszy sposób, mimo to napiszę wersję z photoshopa, może się przyda. W nawiasie nazwa z wersji US.

1. Musisz mieć otwarty panel Operacje (Actions). Kliknij Alt+F9 lub wybierz Okno/Operacje (Window/Actions). Wygląda on tak:
Dołączona grafika

2. W panelu klikasz Utwórz nowy zestaw (Create new set), ikonkę zaznaczoną na screenie:
Dołączona grafika
Możesz wpisać nazwę np. "Moje operacje". OK.

3. Otwierasz pierwsze foto w png Plik/Otwórz... (File/Open...).

4. W panelu klikasz tym razem Utwórz nową operację (Create new action):
Dołączona grafika

Nazwę możesz wpisać np "png -> jpg", gdyż przyda się na przyszłość. Zestaw (Set) wybierz ten utworzony w pkt. 2 tak jak tu:

Dołączona grafika

Po czym kliknij Nagraj (Record). Od teraz wszystko co zrobisz w ps zostanie zapisane.

5. Zapisz otwarty wcześniej obrazek Plik/Zapisz jako... (File/Save As...) i w otwartym okienku wybierz format JPEG. Miejsce zapisu na razie nie jest ważne. Kliknij Zapisz (Save). Po zapisaniu koniecznie zamknij otwarty obrazek klikając X na zakładce obrazka.

6. Panel Operacje (Actions) powinien teraz wyglądać tak:
Dołączona grafika
Kliknij Zatrzymaj wykonywanie lub nagrywanie (Stop playing/recording) zaznaczone na powyższym screenie.

7. Ostatni punkt.
Wybierz Plik/Automatyzuj/Sekwencja wsadowa... (File/Automate/Batch...).
W otwartym oknie, z listy Zestaw (Set) wybierz "Moje operacje", a z listy Operacja (Action) wybierz "png -> jpg".
Jako Źródło (Source) zaznacz Folder po czym przyciskiem Wybierz wybierasz folder w którym masz swoje pliki do zmiany na jpg.
Jako Miejsce docelowe (Destination) podajesz folder w którym mają zostać zapisane nowo utworzone pliki.
Klikasz OK i możesz iść sobie zrobić kawę :)
Batch screen

W taki sposób możesz automatyzować stosowanie filtrów i co tylko zapragniesz, a każda operacja zostanie zapamiętana dlatego warto je odpowiednio podpisywać.
Starałem się to jak najprościej opisać, ale jakby były pytania to śmiało. Używam CS4 ale przy CS5 nie powinno być różnicy.

#6 Mylene

Mylene

Mylene Farmer Fanatic

• Moderatorzy Globalni
  • 11682 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 17:09

Jezu, dzięki chłopaki! Jednak można liczyć na mężczyzn;) To może ktoś teraz zerknie na inne moje tematy/problemy w tym dziale? :)

#7 Beeker

Beeker

Nałogowiec

• Administratorzy
  • 13574 postów

Napisano 16 sierpień 2011 - 18:54

Ja tylko dodam, że używam darmowego XnView, który też to zrobi i bardzo wiele innych rzeczy.