Skocz do zawartości


Witaj na Celebs Forum

Witamy na Celebs Forum.

Aby uczestniczyć aktywnie w działalności forum tzn. czytać i zakładać nowe tematy, pisać posty, mieć dostęp do wielu ciekawych działów niedostępnych dla gości należy się zarejestrować co trwa krótką chwilę i jest darmowe. Proces jest szybki i bardzo intuicyjny.

Jeżeli jesteś już u nas zarejestrowany to zaloguj się.
Guest Message © 2017 DevFuse
Zdjęcie

Co się dzieje z prezenterkami


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 skalar

skalar

  Pijawka

 • Użytkownicy
 • 7 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 14:38

Kiedyś prezenterki dbały o wygląd i zależało im na wyeksponowaniu  nóg , teraz już tak nie jest

widać to choćby w programie "Pytanie na śniadanie" .

Anka Popek sporadycznie zakłada nogę na nogę a kiedyś siedziała tak cały program.

Monika teraz Zamachowska zaklada nogę na nogę ale jakoś nie chce jej się robić tego atrakcyjnie jak kiedyś albo i nawet z tego rezygnuje.

Kiedyś za czasów Kasi Obary , Beaty Sadowskiej czy nawet krótko Beaty Chmielowskiej Olech to by było nie do pomyślenia żeby nie mialy nogi na nodze  i to przez cały program to był pewnik.

I nastała era Klaudi Carlos która pokazała dziewczyną łatwiejsza drogę i je zmanierowała .

Klaudia nigdy nie zakladała nogi na nogę i wprowadziła wygodnictwo które podchwycily inne prezenterki.

Ja nie wiem co dalej będzie z elegancją naszych pań .

Napisałem do Anki Popek na e-mail że ładnie wygląda z nogą na nodze to bylo przed wakacjami to na drugi dzień w programie miała nogę na nodze ale tylko jakis czas .

Nie wiem czy można liczyć na powrót dawnego stylu z ukośnym ustawieniem nóg włącznie.#2 kuchen

kuchen

  Pasjonat

 • Uzytkownicy
 • 283 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 14:46

Widzę, że też jesteś fanem nóg prezenterek, ale myślisz że one się tym przejmują? :D Może faktycznie dawniej było więcej takich sytuacji, no ale to ich wybór ;) #3 skalar

skalar

  Pijawka

 • Użytkownicy
 • 7 postów

Napisano 07 lipiec 2014 - 17:18

Zagraniczne prezenterki bardziej się przykładają szczególnie włoszki mają nawet swoje własne

techniki siedzenia o których mogą długo opowiadać ze szczegółami .

 

Inne nic nie mówią tylko działają :D

 

http://www.youtube.c...h?v=ysssTqu-_7k

 

O a taka pozycja to powinna być obowiązkowa przynajmniej przez jakiś czas. :)

 

http://www.youtube.c...h?v=ROT_nEmmLpc

 

zresztą nie tylko włoszki znają się na rzeczy

 

http://www.youtube.c...h?v=3atmCcgJoYk

 

A u nas co kompletna posucha .

 

Jak był program Aleja Gwiazd to niektórzy krytykowali Beatę Sadowską że to że tamto a przynajmniej się starała .

Może ma trochę grubsze nogi ale właśnie dlatego czeba docenić że trzymała nogę na nodze pomimo

że na pewno nie było jej wygodnie .

Kiedyś na innym programie Beata nawet trzymała nogę rękom żeby jej się nie zsuwała.

 

A Kasia Obara też dziewczyna miała talent do zakładania nogi na nogę.

 #4 bedzieszmoja

bedzieszmoja

  Pijawka

 • Użytkownicy początkujący
 • 8 postów

Napisano 04 kwiecień 2015 - 13:35

To jest temat rzeka, który obserwuję od czasów kiedy jeszcze byłem dzieckiem ;)) Zarówno w TV niemieckiej jak i polskiej.

Powodem nie jest Klaudia Carlos oczywiście ale powody są conajmniej trzy według mnie.

 

1. Rozwój internetu i m.in takich for jak to, gdzie każda wpadka jest albo może być "dokumentowana". Myślicie że tylko wy macie internet? ;) Każda osoba na pewno nie jeden raz szuka informacji na swój temat i trafia przypadkiem na różne rzeczy. W ich zachowaniach wyraźnie widać większą, dodatkową nerwowość niż kiedyś.

Jeszcze jeśli dostęp do takiego forum mają wszycy i mogą czytać to co piszemy no to jest tragedia...

 

Jasne, internet istnieje długo, a "problem" wg mnie pojawił się stosunkowo niedawno.

Dlatego trzeba wziąć pod uwagę inne powody:

 

2. Jednym z najważniejszych powodów jest wprowadzenie monitorów, czyli podglądu obrazu. Wcześniej tego nie było i prezenterzy nie mogli podejrzeć jak pokazuje ich i co pokazuje aktualnie kamera czyli realizator.

 

To zresztą jest największy moim zdaniem błąd w programach na żywo, który zabił spontaniczność i lekkość telewizji. Widzicie przecież w sytuacjach newralgicznych że oni łypią co chwile na ten monitor i to widać doskonale i wtedy korygują (jeśli muszą) swoją postawę. To jest ragedia, te monitory są wszędzie. Dawniej prezenterka musiała mieć po prostu zaufanie do realizatora i operatora, albo po prostu nie miała wyjścia.

 

Dziś staje się wszystko "politycznie poprawne" i telewizja na żywo zostaje wyczyszczona z przypadkowych sytuacji, wszysztko jest wyreżyserowane do bólu. Dziś prezenterki też mają prawo mieć większy wkład w realizację programu. I Panie mogą decydować jak ich pokazuje realizator! To zostało również podane w najnowszej notce prasowej która wyszła niedawno z redakcji PNŚ. Może nie do końca chodzi o te sytuacje, ale możemy się domyślać że to się zmieniło bardzo w ostatnich latach i prezenterzy mają więcej do powiedzenia jakie są ustawienia kamery. Wcześniej tego nie było. Zespołami kierowali faceci a to mieli gdzieś, albo się cieszyli jak była jakaś wpadka ;) Kiedyś zresztą było tak, że jeśli coś się działo nieprzewidywalnego na wizji, wszystko jedno co i jaki to jest program, to dawniej realizator to pokazywał, dzisiaj jest od razu plan główny albo zmiana kamery na inną w sekundzie.

 

3. Do tego dochodzi kolejny powód, który współgra z poprzednim. Zmieniły się zespoły. Dzisiaj w tych programach o których mówimy, czyli wszelkich śniadaniówkach ale nie tylko, rządzą kobiety. Szefami zespołu są kobiety i to one decydują. I wiadomo że one są bardziej uczulone na tego typu sytuacje, gdzie prezenterka ma za którką spodniczkę i wszystko jej widać. To się również właśnie zmieniło na przełomie ostatnich lat. Kiedyś pamiętam PNŚ kiedy Prokop prowadził z Młynarską i miała taką krótką spodnicę, że przy założonych nogach było jej widać białe majtki. I tak było przez całe 10 minut wywiadu, nikt jej nie zwrócił uwagi ani realizator ani kamerzysta nic nie zrobili.

Zauważcie jak jeszcze szefem KCH był Paweł Pochwała co się działo. Tam zresztą w tej ekipie KCH wogóle jeszcze nie zwracano na to uwagi, poza Klaudią Carlos i o dziwo tą co prowadzi teraz w Superstacji "Na tapecie" Anna Matusiak. One dwie siedziały jak trusie. Inne się tym "prawie" zupełnie nie przejmowały.

 

To są te trzy najważniejsze powody. MOżna dodać jeszcze jeden o którym była dyskusja na niemieckim forum niegdyś, że wraz z wejściem HD, prezenterki zaczęły bardziej uważać no bo niby wszystko wraźniej wydać, ale to jest raczej słaby powód. Wg mnie najważniejsze są te trzy.

 

Jest też tak, że niektóre reagują bardzo nerwowo i mają inny styl a inne mają to wszystko po prostu w du... i się nie przejmują i robią tak jak czują się wygodnie.

 

Popisałbym dokładnie i możemy przejść na temat różnych prezenterek, ale jeśli każdy niezarejestrowany może czytać to forum no to jest to tragedia, bo wyszukiwarka znajdzie wszystko.#5 skalar

skalar

  Pijawka

 • Użytkownicy
 • 7 postów

Napisano 06 kwiecień 2015 - 18:36

Kiedyś samym dziewczynom zależało na efekcie.

Pamiętam jak kiedyś Jola Fajkowska miała dyżur prezenterski i po zapowiedzi nie poszedł materiał i przełączyli z powrotem

na studio a Jola miała nogi już ustawione prosto to potem starała się powolutku na wizji ustawić je ukośnie.

Anka Popek miała wywiad w jedynce i gość siedział na takich schodkach bardzo niskich w studio to Anka też usiadła na tych schodkach i założyła nogę na nogę prawie poziomo do podłogi pobiła wtedy nawet Jaworowicz.

A taka mistrzyni dawnych lat jak Ryster to nie pozwoliła żeby nogi były nie ustawione i nie odkryte do kolan.

Kiedyś miała taką sztywną spódnicę dżinsową i jak usiadła to ta spódnica nie chciała się układać na kolanie to bardzo długo ją

układała i nawet na chwilę odkryła całe nogi co nie często można było zobaczyć.

Dopiero po odkryciu nóg i ukośnym ustawieniu prowadziła program dalej.

Iwona Kubicz kiedyś miała wywiad o gimnastyce  chyba i musiała zdjąć nogę z nogi do ćwiczeń  to potem bardzo dokładnie ją założyła i układała do dalszej rozmowy.

Czyli kiedyś dziewczynom po prostu też bardziej zależało

Nawet Jaworowicz kiedyś siedziała czasem jeszcze ciekawiej bo nogę dolną opierała tylko na palcach a nogę założoną

trzymała tak że stopę miała równolegle do nogi podtrzymującej .#6 painkliker

painkliker

  Pijawka

 • Użytkownicy początkujący
 • 1 postów

Napisano 10 kwiecień 2015 - 23:03

Coś w tym jest, to co pisze bedzieszmoja jest ciekawe i wiele wyjaśniające ale prezenterki nie muszą wchodzić na specjalistyczne fora by oglądać swoje "wpadki" bo to wszystko jest na youtubie. Z drugiej strony gdyby każda osoba występująca przed kamerami przejmowała się tym wszystkim (jak siedzi przed kamerą, jak ją operator pokazuje) to popadłaby w paranoję, to tak samo jak z komentarzami pod wywiadami i artykułami o gwiazdach, wiadomo że 80% to hejt i wylewanie pomyj, gdyby każdy celebryta czytał co inni sądzą na jego temat to mózg by mu eksplodował, więc wielu dało sobie z tym spokój. Monitory w studio i wyreżyserowanie każdego ruchu to osobna sprawa.

Jednak moim zdaniem największą zmorą porannych programów z prezenterkami to latające napisy i paski u dołu ekranu pojawiające się w najmniej odpowiednich momentach a najczęściej w ogóle nie znikające. W przypadku wspominanej Ani Popek bardzo wiele świetnych ujęć jej nóg zostało zmasakrowanych zupełnie bezużytecznymi tekstami informacyjnymi zasłaniającymi 1/3 ekranu.#7 bedzieszmoja

bedzieszmoja

  Pijawka

 • Użytkownicy początkujący
 • 8 postów

Napisano 12 kwiecień 2015 - 22:17

Aaa dokładnie! TYlko nam chodziło najpierw o wpływ na zachowanie prezenterek. A napisy to swoją drogą, to jest jeszcze jeden aspekt tragiczny. Podobnie jak okrągłe wielkie siermiężne stoły ;) Nigdzie na świecie czegoś takiego nie ma. Już wystarczy że TVN to wymyślił (oczywiście mówimy o programach lifestylowych, a nie newsach) to oczywiście kopiarki z TVP (bo nic innego nie umieją) od razu to samo. Bo dawniej tego nie mieli, zanim nie powstał DDTVN. Jedynie w KCH się bronili przed tym. Bo to jest tragizm tragiczny i to przeszkadza w oglądaniu ogólnie. O ile w newsach to jest uzasadnione, bo jak długo człowiek ogląda newsy prawda, 5-10 minut, bo leci ciągle to samo w kółko, i potem przełącza. No to w tego typu programach nigdzie na świecie tego nie ma... bo to po prostu przeszkadza w odbiorze programu i dekoncentruje jeśli program trwa 2,3 godziny... I ciągle te paski latają i się zmieniają i migają... To jest za agresywne i to odrzuca widza. Ja odbieram satelity mam 4 i w żadnych innych programach porannych tego nie widziałem w takiej formie. A oni myślą że to jest dodatkowa reklama, ###### prawda.

A wracając do prezenterek, no ja myślę że to jest specjalnie używane bo to widać, żeby jak najwięcej zasłonić i żeby nic nie porządanego się nie wdarło na wizję, to jest oczywiste.

 

Jeszcze jakby była różnorodność... żebyśmy mieli wybór... Bo np. jak w Niemczech są  4 śniadaniówki to tam każda jest absolutnie inna, każdy program jest zupełnie inaczej realizowany, bo che się wyróżnić i każdy jest OK na swój sposób. A w Polsce... były 3 i każdy był i jest tak samo realizowany. Te same najazdy kamer, te same ustawienia wszystko odgapiane itd ..tragedia.#8 skalar

skalar

  Pijawka

 • Użytkownicy
 • 7 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 12:40

A w Niemczech mimo zmiany dekoracji Anja Petzold cały czas pięknie układa nogi ,zawsze noga na nogę

 

https://www.youtube....h?v=Vc4TYgPk6KM#9 skalar

skalar

  Pijawka

 • Użytkownicy
 • 7 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 14:59

Ostatnio Monika Zamachowska nadrabia zaległości  i bardzo fajnie zakłada nogę na nogę